bm
Soru Sahibi
28 Aralık 2019 08:55

Hocam lütfen yardımcı olun merhaba

Hocam merhaba benim size sorum şu olucak ben 19 ekim günü arkadaşlarımla beraber bir kına davetine katıldım katıldığım salon bir iş hanının içerisinde ve sanayi bölgesindeydi etrafta fabrika ve ototamircilerin bulunduğu bir bölge hocam ondan önce 11 ekimde ise kedi tırmalaması yaşadım Arkadaşlarıma kedinin tırmaladığı yeri göstericektim salondan dışarı çıktık iş hanının içerisibde üst kata çıkan merdivenlerden çıktık ve çok karanlıktı ışık bozulmuş sanırım ve ben yarasa sesi duydum eve geldiğimde bacağımın önüne baktım iki nokta kanama gördüm hocam yarasa ısırmış olmasından korkuyorum 21 ekimde kedi olayı için doktora gittim ve 3 doz aşı vurundum hocam internetten izmirde balkonda uyuyan kadını yarasa ısırmış ve kuduzdan ölmüş bunları okudukça moralim bozuluyor lütfen yardım edin aradan 2 ay geçti hala bir risk var mı veya yarasa için ayrı bir aşı olmam gerekşyor muydu 3 doz yeter mi

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Mustafa Hatipoğlu
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

yarasa için sağlık bakanlığı türkiyedeki yarasalardan bulaş riski olmadığını bildiriyor. kedi için 4 doza tamamlanmak üzere değerlendirilmesi için enfeksiyon polk müracaatı öneririm. geçmiş olsun.

2 Ocak 2020 20:01
bm
Soru Sahibi

Hocam en son aşımı 29 ekimde oldum 4.nün zamanı geçeli çok uzun zaman oldu bir sıkıntı olur mu

3 Ocak 2020 16:17
Uzm. Dr. Mustafa Hatipoğlu
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Yapilmasinda fayda var.

4 Ocak 2020 00:32