MF
Soru Sahibi
20 Mart 2011 20:36

hocam iyi çalışmalar boyum 1.65 kilom 65 doğumdan sonra aldığım kiloları ve

hocam iyi çalışmalar boyum 1.65 kilom 65 doğumdan sonra aldığım kiloları veremedim ve dahada aldım hamile kalmadan 50 kilydm hamileliğin sonuna doğru 70 kg oldm doğumdan çıktım 58 kg idim 11 ay geçti şimdi 65 kg yim emzirmiyorumda ne yapsam zayıflarım nasıl bir diet uygulamalıyım kilolarmın çoğu göbek bölgesinden yardımcı olursanız sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Fatma Hanım, Muhtemelen emzirme döneminde iştahınızın açılmasını kontrol edemediniz. Emzirme ciddi enerji harcamasını sağlar fakat kontrol altına alınamadığında daha fazla özellikle tatlı ürünleri yemenizi tetiklemiş olabilir. Ayrıntılı bir liste hazırlayamayız ama az ve sık besleniniz, şeker ve şekerli besinleri tamamen kaldırıp, bol su tüketiniz. Günde 30-40 dakika arası yürüyüşler yapabilirsiniz. Eğer şehrinizde bir diyetisyen varsa iletişime geçmeniz daha doğru bir davranış olacaktır.

21 Mart 2011 13:54