ub
Soru Sahibi
24 Mart 2024 16:44

HIV nükleik asit amplifikasyon (NAT) testi, hiv RNA PCR testi mıdır.

Hocam merhaba hiv nükleik asit amplifikasyon (NAT) testi hiv RNA PCR testi midir, ayrıca hiv nükleik asit amplifikasyon (NAT) testi 21. Gün yapilsa yeterli midir

4 cevap
Cevaplar (4)
Doç. Dr. Turan Uçkun
Tıbbi Mikrobiyoloji

HIV/HCV/HBV gibi enfeksiyöz ajanların DNA ve RNA moleküllerini enfeksiyonunun erken bir evresinde saptayan gerçek zamanlı Polimeraz Zincir Reaksiyonu (PCR) teknolojisi kullanılarak geliştirilen bir test olup,. Pre-analitik ve post-analitik çözümlerle entegredir.

25 Mart 2024 16:00
ub
Soru Sahibi

Anladım hocam peki bu HIV NAT testi 21. Gün kesin sonuç için yeterli midir

26 Mart 2024 14:04
Doç. Dr. Turan Uçkun
Tıbbi Mikrobiyoloji

Sorunuzu lütfen testinizi yaptıracağınız kuruma sorun. Kitler farklı olduğu için sorunuzu yanıtlayamayacağım.

26 Mart 2024 14:46
ub
Soru Sahibi

Hocam sizin laboratuvarımızda yaptırmak istiyorum, 21. Gundeyim ondan dolayı sordum

26 Mart 2024 15:31
Doç. Dr. Turan Uçkun
Tıbbi Mikrobiyoloji

www.uckunlaboratuvari.com adlı sitemdeki HIV TESTLERİ konusunu okursanız yeterli bilgiyi edinebilirsiniz. Bu arada videolarımı izleyip, diğer testleri de okursanız iyi olur.

26 Mart 2024 16:58
ub
Soru Sahibi

Teşekkürler

26 Mart 2024 17:43
Doç. Dr. Turan Uçkun
Tıbbi Mikrobiyoloji

.

27 Mart 2024 09:04