YA
Soru Sahibi
18 Mart 2024 21:17

HIV

Merhaba bjndan tam 3 sene evvel birisi ile sürtünme yolu ilişkim oldu ama penis başı vajinama sürtülmedi. Zevk suyu bana değmedi ve gelmedi Kafşı tarafın hiv şüpheside yok aksine çok titiz birisiydi sadece egzamaları vardı.Boşalma bana karşı olmadı. Hiçbi belirtim yok hemogram sonuçlarım çok iyi. Bir biyolog ile görüştüğümde bu şekilde hiv bulaşamayacağını ve obsesif olduğumu söyledi. Tükürük, sürtünme, sarılma ve öpme ile bulaşma olmayacğaı söylendi

12 cevap
Cevaplar (12)
Doç. Dr. Turan Uçkun
Tıbbi Mikrobiyoloji

www.uckunlaboratuvari.com adlı sitemde HIV KONUSU ile ilgili makalelerimi okursanız iyi olur.

19 Mart 2024 08:36
YA
Soru Sahibi

Okudum makalelerinizi. Risk yoko halde dimi?

19 Mart 2024 11:35
Doç. Dr. Turan Uçkun
Tıbbi Mikrobiyoloji

.

19 Mart 2024 16:10
YA
Soru Sahibi

Ne demek istiyorsunuz doktor bey?

19 Mart 2024 16:17
Doç. Dr. Turan Uçkun
Tıbbi Mikrobiyoloji

Makalemi okuduysanız kararınızı siz verin demek istedim.

20 Mart 2024 10:49
YA
Soru Sahibi

Okudum risk yok diye anladım doğru mu

20 Mart 2024 12:27
Doç. Dr. Turan Uçkun
Tıbbi Mikrobiyoloji

Makalemi okuduysanız kararınızı siz verin.

20 Mart 2024 12:51
YA
Soru Sahibi

Evet okudum ama sizden de duymak istiyorum size o yüzden soruyorum

20 Mart 2024 13:55
Doç. Dr. Turan Uçkun
Tıbbi Mikrobiyoloji

Anlatımlarınızın gerçekliğini bilemeyeceğim için size bir şey söyleyemem. Olayı yaşayan sizsiniz. Bu nedenle benim ağzımdan bir şey duyamazsınız. Sitemden edindiğiniz bilgilere göre kararınızı siz verin.

20 Mart 2024 14:32
YA
Soru Sahibi

Yalan söylemiyorum ki olayı evet ben yaşadım ama kan tahlilerimde hemogram değerlerim gayet iyiydi siteniz çok güzel ve açıklayıcı ama ben yine de sizin gibi bir doktordan duymak istiyorum

20 Mart 2024 14:33
Doç. Dr. Turan Uçkun
Tıbbi Mikrobiyoloji

Olayı yaşayan sizsiniz. Bu nedenle benim ağzımdan bir şey duyamazsınız. Bu nedenle; "Sitemden edindiğiniz bilgilere göre kararınızı siz verin." dedim. Başka doktorlara sorun onlardan yanıt alın lütfen.

20 Mart 2024 14:40
YA
Soru Sahibi

Siz neden yanıt vermek istemiyorsunuz? Bir laboratuar ile görüştüğümde hanımefendi 3 sene önceki biriey için test yaptırmanıza gerek yok dendi ama ben sizin profesyonelliğinizden ötürü sizinle konuşamk istedm

20 Mart 2024 14:48
Doç. Dr. Turan Uçkun
Tıbbi Mikrobiyoloji

Neden yanıt vermediğimi size izah ettim daha önceki yanıtlarımda.

20 Mart 2024 18:41
YA
Soru Sahibi

Sorusor kısmında sorulan soruya yanıt verilmeli

21 Mart 2024 02:15
Doç. Dr. Turan Uçkun
Tıbbi Mikrobiyoloji

Yanıtlarımı yukarıda verdim.

21 Mart 2024 09:36
YA
Soru Sahibi

Yok yani

21 Mart 2024 16:24
Doç. Dr. Turan Uçkun
Tıbbi Mikrobiyoloji

Yorum sizin.

22 Mart 2024 08:51
YA
Soru Sahibi

Riskli bi durumum olsaydı bana hemen git be test yaptır insanlara bulaştıtma derdiniz

26 Mart 2024 16:53
Doç. Dr. Turan Uçkun
Tıbbi Mikrobiyoloji

Yorum sizin.

26 Mart 2024 16:55
YA
Soru Sahibi

Ya lütfen nolur bişi diyin doktor bey

26 Mart 2024 17:01
Doç. Dr. Turan Uçkun
Tıbbi Mikrobiyoloji

Bişİ diyorum. Yorum sizin.

26 Mart 2024 17:03
YA
Soru Sahibi

Ama ben sizin yorumunuzu merak ediyorum

26 Mart 2024 17:04
Doç. Dr. Turan Uçkun
Tıbbi Mikrobiyoloji

"Olayı yaşayan sizsiniz. Bu nedenle benim ağzımdan bir şey duyamazsınız." demiştim size günler önce... Sitemden edindiğiniz bilgilere göre kararınızı siz verin. Ben yorum yapamayacağım. Yorum sizin. Bir başka bilim adamına sorarsanız sorunuzu daha iyi olacak.

27 Mart 2024 14:45