AS
Soru Sahibi
22 Şubat 2024 22:59

Hipotiroid

Hocam merhaba. Hipotiroid nedeniyle bir ilaç yazılmıştı bana bu ilacı ilk zamanlar kullanırken bir sorun yaşamıyordum ama daha sonra gluten hassasiyetim olduğunu öğrendim ve glütensiz beslenmeye başladım. Ondan sonra tiroid ilacı bende rahatsızlık yaratmaya başladı doktora gittim tekrar belki artık ihtiyacım olmayabilir diye ama doktor tahlil yapmadan devam et ilaca dedi. Şu an kalp çarpıntısı gözümde sürekli seğirme baş dönmesi halsizlik ve terleme gibi şikayetlerim var aynı zamanda zayıflama. Bunlar normal mi?

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Ali Bilgen
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Merhaba bu şikayetler başladıktan sonra tiroid testleri baktırdınız mı ? Gluten diyeti sonrası emilim arttığı için içilen ilacın emilimi fazla olabilir ve buna bağlı tiroid hormonu fazlalığı gelişmiş olabilir ?

22 Şubat 2024 23:29
AS
Soru Sahibi

Evet yaptırdım Ferritin 54.21 Serbest T3 2.87 Serbest T4 1.17 TSH 3.610 Vitamin b*** *** **

23 Şubat 2024 18:46
Uzm. Dr. Ali Bilgen
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Değerler çıkmamış *** yazıyor göremiyorum dm den yazarmısınız veya atarmısınız sonuçları

23 Şubat 2024 19:42