GC
Soru Sahibi
10 Nisan 2019 21:48

Hipospadias

Meraba hocam benim çocuğum peygamber sunnetli doğdu şu an 13 aylık ameliyat gerekli 5 doktora gösterdim olumlu cevap alamadım size sormayı düşündüm hocam sizce başarı oranı ne kadar ve size yaptırmayı düşünsek olurmu hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ünal Zorludemir
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi

Sayın Cemil Gültekin, bahsettiğiniz rahatsızlık (hipospadias) çeşitli derecelerde bulunur. İdrar çıkış deliğinin nerede olduğu, peniste eğriliğin olup olmadığı gibi durumlar önemlidir. Peniste eğrilik yoksa ve penis büyüklüğü iyi ise tek ameliyatla ortalama %90 başarı söyleyebilirim. Peniste önemli derecede eğrilik olduğunda genellikle iki seanslı ameliyat uygun olur. Sizin çocuğunuz için bundan fazlasını söyleyebilmek için çocuğu ayrıntılı olarak muayene edip olayın derecesini değerlendirmek gerekir. Sağlıklı günler dileğimle.

10 Nisan 2019 21:56