AY
Soru Sahibi
24 Haziran 2020 04:30

Hipertroidi

Hocam merhaba 5 senedir hipertroidi hastasıyım 1.5 sene ilaç kullandım şu an ki değerlerim serbest T*** *** ** serbest T*** *** ** doktorum ultrason nükleer tıp ve endokronolijiye yönlendirdi sonuca göre ya atom ya cerrahi işlem yapılacak dedi şu an elimde ultrason sonucum var rica etsem yorumlar mısınız? Troid boyutları fizyolojik limitlerdedir. Troid gland konturları yer yer mikrolobüledir. Troid parankim ekostürü diffüz olarak heterojen iso-hipoekojen yapıda olup parankimde yaygın noktasal hipoekoik psödonodüller izlenmiştir. Renkli Doppler incelemede troid glandı vaskülarizasyonu fizyolojik limitlerdedir. Bulgular diffüz troidal parenkimal hastalık ile uyumlu olabilir. Troid hormon profili ve US takibi önerilir. Her iki boyun yarısında juguler zincirler boyunca subsantimetrik hiler yağlı ekojenitelerini korumuş birkaç adet oval yapılarda lenf nodu izlenmiştir.. Hocam diğer tahliller sonucu karar vermem gerekecek atom ve ya ameliyat hangisini olmalıyım kesin tedavi için yardımcı olursanız sevinirim tekrar teşekkür ederim..

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Elyesa Karaca
Dahiliye - İç Hastalıkları

Geçmiş olsun öncelikle, onu seni takip eden doktorun karar verecektir, sana her iki yöntemin avantaj ve dezavantajları nı anlatarak

24 Haziran 2020 08:18