SM
Soru Sahibi
26 Haziran 2019 16:40

Hipertiroidi

Hocam eşimde zehirli guatr var ilac tedavısı alıyorduk atom tedavısı için nükleer tıp a yönlendırdıler hamile olduğunu ögrendik tedavi durduruldu.hamileyken ameliyat olabılır diyor ama Kimisi 12 haftada kimisi 16 haftada kimiside 20. Haftada olur diyor kafamız karışık ne yapmamız lazım. Veya sizden randevu nasıl alabiliriz

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Adem Karataş
Genel Cerrahi , Endokrin Cerrahisi

Merhaba Eğer acil bir durum yoksa gebelikte ameliyat için ideal dönem 12-24 haftalar arasıdır. İlaca yanıt vermeyen ve anne yada bebeğin hayatını tehdit eden hipertiroidizm de ameliyat iyi bir seçenektir. Selamlar Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanız temennisiyle

26 Haziran 2019 20:36
SM
Soru Sahibi

Hocam Nurhan hanım ile iletişim sağladık 3 temmuz çarşamba günü ne randevumuzu aldık. Bizim önceliğimiz ameliyat ile bu işi çözmek çünkü ilaçlı tedaviye cevap vermiyor. Hem eşimi hemde çocuğumu riske atmak istemiyorum. Ve bu ameliyatlarda çok başarılı olduğunuzu duydum 4 temmuz perşembe gunu Zeytinburnu daki hastahanede muayanenizde olacağız. En sağlıklı karar sizin bizzat görerek ve tetkik ederek verdiğiniz karardır. Şimdiden çok teşekkğrederim

27 Haziran 2019 02:48
Prof. Dr. Adem Karataş
Genel Cerrahi , Endokrin Cerrahisi

Buyrun gelin Hastamız için en iyisi ne ise elimizden gelen herşeyi yaparız

28 Haziran 2019 18:51