SS
Soru Sahibi
2 Nisan 2012 16:03

hidrosefali

hocam merhaba , hidrosefali hastasına gamma knife tedavisi uygulanabilrmi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Adem Aydın
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Sayın Sibel hanım Gamma-knife(GN) genel olarak, beyindeki tümörlerin ve vasküler anormalliklerin yerini tam olarak belirleyebilmek için ileri görüntüleme teknikleri kullanılırlar. Bu açıdan değişik hastalıkların tedavisinde Gama nife tedavisine başvurulabilir Ancak, yayınların bir çoğunda GN tedavisi uygulanan bir çok tümör ve diğer hasta gruplarında tedaviye ikincil hidrosefali de olabileceğidir. Bu açıdan bakıldığında hidrosefalinin türü iletişimli ya da iletişimsiz olması hidroseafalinin nedeni gibi konular oldukça önemlidir. izmir den selamlar

3 Mayıs 2012 13:08