os
Soru Sahibi
19 Haziran 2019 10:57

hepatit c bulasma

Hocam iyi gunler endise ettigim bir durum var.Kizim 4 yasinda cok yaramaz.Misafir gitmistik ev sahibi hepatit c hastasi kizim onun dis fircasini bulup disini fircaliyordu.Heptit c tedavi oldugunu soyledi ev sahibi.Ayip olur diye cok soru sormadim.Ama endise ediyorum ne zaman kizima tahlil yaptirayim anti hcv?bulastan ne kadar sonra net sonuc verir tahlil?Hocam hepatit c tedavi edilirken uyut sefhasinda baskasina bulas olur mu?Tedavi sonrasi anti hcv hep pozitif kalir diye okudum ne kadar dogru?Cevaplariniz icin onceden tesekkur ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Mersinde çocuk gastroenteroloji bölümü var, oraya götürün. Gerekli tetkikler yapılacaktır.

26 Haziran 2019 23:25