YE
Soru Sahibi
4 Nisan 2020 05:55

Hepatit alt ast

Mustafa bey kızım 14 yaşında kuaföre gitmişti eskiden.Yapılam tahlilde ALT 36 yüksek çıktı üst sınır 35 AST 25 normal geldi üst sınır 40. Birkaç yıl sonra her iki değeri de normal çıktı arka arkaya.Hepatit denebilir mi

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Mustafa Hatipoğlu
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

???

4 Nisan 2020 06:31
YE
Soru Sahibi

Hocam Alt 35 üst sınırken 36 çıkması hepatit belirtisi mi yani?

5 Nisan 2020 03:50
Uzm. Dr. Mustafa Hatipoğlu
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Akut hepatit demek 4 kat artis demek. Ama kronik hepatit de boyle bir kural yok. Suphe varsa test yaptirin.

5 Nisan 2020 05:30
Uzm. Dr. Mustafa Hatipoğlu
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Test yaptirin

5 Nisan 2020 12:00