BG
Soru Sahibi
11 Ocak 2021 10:22

Hamileyim ve epilepsi hastasiyim

Merhaba kolay gelsin. 10haftalik hamileyim epilepsi hastasiyim ileri düzeyde değil nobetlerim olmuyor. Depakin kullaniyorum ama 15 günde 1 tane içsem daha iyi hissediyorum o yetiyor bana .düşündüğümüz bi bebek olmadığı için doktoruma danistim gebelik oncesinde gelseydin degisirdik ilacını ama smdo devam et dedi. Internette okuyorum ama ilacın bebek üzerinde zeka geriligi vs.bu seyler gördüm 15gunde 1 tane içiyorum bu bebeğime zarar verir mi teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ayşe Erol
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Depakin gebelik kategorisi D olan bir ilaçtır. Ve gerçekten nöroloğunuz kullanmanız şarttır derse kullanılması gerekli bir ilaçtır. Bebeğe zararı konusunda yüzdeyüz birşey söylemek zor ama genelde sıkıntı olmuyor

17 Mayıs 2021 14:49