KS
Soru Sahibi
17 Şubat 2019 20:06

HALSIZLIK NEFES DARLIGI GOGUSTEN GELEN TIK SESI

Hocam merhaba kolay gelsin size yazmistm yine yaziyorum lutfen magdur gorun hocam nefes acligiyla birlikte asiri derecede halsizlik cekiyorum surekli derin nefes alma ihtiyaci duyuyorum nefesim yetmiyor esneyerek dolduruyorum nefesimi hocam derin nefes alincada tık sesi geliyor gogsumden uzun sureli halsizlik kanserle ilgili diye seyler gordum kan tahlilleri yaptrdim kolestrol hemogram seker normal cikti hocam kanser gbi bisey olsa kan tahlilinde cikmaz miydi halsizligi yaklasik 1 haftadir yasadigim icin soruyorum hocam lutfen yorumlayin lutfen YASIM 21

4 cevap
Cevaplar (4)
Prof. Dr. Fuat Erel
Göğüs Hastalıkları , Alerji ve Göğüs Hastalıkları

Günaydın YUKARDAKİ İLK 4-5 SATIR GENELDE YAKINMALARI PSİKOLOJİK OLANLARDA SIK OLUR. TAHLİLLERİN NORMAL ÇIKTIĞINA GÖRE RAHAT OLMAYA ÇALIŞIN GEÇMİŞ OLSUN

18 Şubat 2019 09:02
KS
Soru Sahibi

Hocam peki derin nefes alinca gogusten tık sesi gelmesi ne olabilir gogus kafesinden mi geliyordur ?

19 Şubat 2019 15:21
Prof. Dr. Fuat Erel
Göğüs Hastalıkları , Alerji ve Göğüs Hastalıkları

GÜNAYDIN TIK SESİ DİYE SÖYLEDİĞİNİZ SESİ YANINIZDAKİ BİR KİŞİ DUYABİLİYORMU? NE OLDUĞUNU SÖYLEYEBİLMEK İÇİN MUAYENE OLMANIZ LAZIM

25 Şubat 2019 09:47
KS
Soru Sahibi

Hocam gogsumden o tik sesi geliyor yanimdakiler sanirim duymuyor derin nefes alma ihtiyaci oluyor derin nefes alinca tik tik ses geliyor ekg cektrdim uzman aile doktorunda kan tahlillleri temiz aile uzman doktoruna sordum cigerlerini dinledim bisey yok falan dedi Allah allah filan dedi arada derin nefes alma ihtiyaci ve esneme ihtiyaci duyuyorum olunca derin nefes alinca tik sesi geliyor tam kalbimin ustu ile gogus ortasi oralardan geliyor esnedikten sonra tekrar esnerken tik sesi gelmiyor aradan 5 6 dakika gectikten sonra tekrar derin nefes alma ihtiyaci olunca o tik sesi yine geliyor

28 Şubat 2019 03:11
Prof. Dr. Fuat Erel
Göğüs Hastalıkları , Alerji ve Göğüs Hastalıkları

Süleyman bey Merhaba Tahliller normal çıkmış. Tık sesi sizi çok rahatsız ediyorsa bir göğüs uzmanına başvurmanızı öneririm gerekirse bana da gelebilirsiniz

28 Şubat 2019 11:23
KS
Soru Sahibi

Hocam tik sesi beni rahatsiz etmiyor lakin gogus agrisi var nefes acligi var surekli esneme istegi derin nefes alma istegi ve surekli geniz akintisi balgam cikarma var uzman aile doktoru cigerlerinde problem yok dedi ekg de bisey cikmadi kan tahlilleri normal tik sesi egilincede saga sola hareket edincede geliyor bazen tik sesi rahatsiz etmiyor beni rahatsiz eden surekli derin nefes alma. Nefesin yetmemesi esneme istegi gece uyurken olmuyor nefes yetmemesi surekli esneme istegi icin ne yapmaliyim hocam hangi ilaci yazdirmaliyim uzman aile doktoru onun icin ilac yazmadi cozulmedi devam ediyor ilac gerekli midir

2 Mart 2019 02:24
Prof. Dr. Fuat Erel
Göğüs Hastalıkları , Alerji ve Göğüs Hastalıkları

SÜLEYMAN BEY GÜNAYDIN UZMAN AİLE HEKİMİ TEDAVİYE GEREK YOK DEDİĞİNE GÖRE UMARIM SIKINTI YOKTUR. NEFES AÇLIĞI, DERİN İÇ ÇEKME, ALDIĞI NEFESİN YETMEMESİ GİBİ ŞİKAYETLER PSİKOLOJİK NEDENLERE BAĞLI OLABİLİR. BİR PSİKİYATRİSTE BAŞVURUN. UMARIM BU ŞİKAYETLERİNİZİN HEPSİ GEÇER

4 Mart 2019 10:15