FF
Soru Sahibi
9 Ekim 2020 11:16

Hafif pankreas yetmezliği

Hocam 4 ay önce sabahları cıvık ve yağlı dışkılamaya başladım ve en son fekal elastaz testi yapıldı ve 182 çıktı ve hafif pankreas yetmezliği dendi ve kreon ilacı yazıldı 1 aydır kullanıyorum ama hiç bir değişim yok yine her sabah cıvık dışkılamam devam ediyor ne önerirsiniz ve bu yetmezlik neyden dolayı olmuş olabilir( yaşım 19) Şeker değerlerim de normal çıktı

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Halil Genç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

İlacı kullanmaya devam edelim eğer şikayetleriniz düzelmezse doktorunuza kontrol olmanızı öneririm geçmiş olsun

9 Ekim 2020 14:33