AM
Soru Sahibi
5 Mayıs 2019 17:17

Grade 2 dejenerasyon

Hocam merhaba sol dizimden ağrı şikayetim sebebiyle mr çektirdim ve sonuç: medial menisküs posterior hornunda grade 2 dejenerasyon mevcuttur yazıyor. Hocam henüz doktor beye gösteremediğim için sizden ön bilgi almak istiyorum dizim ağrıyor ayağa kalkarken biraz zorlanıyorum yürürken aniden dizimde birşey hareketleniyor ve acıyla beraber 1 dk kitleniyor dizi tam bükmekte zorlanıyorum Ayağım bükülü haldeyken açtığımda dışardan duyulacak şekilde kütleme oluyor ve acıyor bazen sol dizim sağ dizime göre içi sanki boşalmış gibi oluyor hocam çalıştığım işyeri icabı günde 3-4 defa uzaklara gidip geliyorum acaba bi sakınca sı olurmu evre 2 dejenerasyon zorladığımda menisküsün yırtılma ihtimali olurmu?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Salih MARANGOZ
Ortopedi ve Travmatoloji , Çocuk Ortopedisi

Mehmet bey Muayene bulgularınıza göre yorum yapmak daha doğru olur.

5 Haziran 2019 20:19