UA
Soru Sahibi
10 Aralık 2017 13:25

Göz Hastalıkları Hakkında

Merhaba ben 1,5 yaşındayken annem sol gözümün kaydığını fark etmiş ve beni doktora götürmüş. Bende göz tembelliği varmış sol gözüm %15 görüyormuş 2 yaşımda ameliyat olmuşum annem yıllarca benimle ilgilenmiş. Şu anda 17 yaşındayım en son 8 ay önce doktora gittim doktor %90 dan fazla gördüğümü söyledi. Gözlüğümü takmama pek de gerek kalmadığını söyledi ben 2018 yılında üniversite sınavına gireceğim Kara Harp Okulu' na gitmek istiyorum gözü bozuk olanları almıyorlar şu anda gözüm bozuk mu sayılıyor lütfen beni aydınlatır mısınız?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Betül Bouveret
Göz Hastalıkları

Merhaba, Anlattıklarınıza göre böyle bir bozukluk için gözleriniz çok iyi bir sonuç elde etmiş, zira tembellik tedavisi oldukça zordur. %90 görme gündelik hayatta hastalık veya bozukluk sayılmayabilir ama Harp Okulları %100 görme isteyebilir. Tembellik durumunda da şu günkü tedavilerle görmeyi belirgin arttıramıyoruz. Diğer gözü kapatıp tembel göz günde en az yarım saat yakın çalıştırılarak(telefon veya tabletle) 3-6 ay kadar gelişme oluyor mu diye denenebilir. Sonuçta en son kararı okula giriş muayenesini yapanlar vereceklerdir..İyi şanslar ve hayırlısı olsun..

22 Aralık 2017 18:02