İM
Soru Sahibi
24 Mayıs 2020 15:15

Göğüste şekil bozuklukları

Mrhb hocam oğlum 14 yaşında, bir hafta önce göğüs kafesinin sol tarafının daha yüksek olduğunu farkettik.. Bu durum oğlumda herhangi bir rahatsızlık teşkil etmiyor. Van ilinde ikamet etmekteyiz.. Hastaneye gittik doktor elle ve gözle muayene etti ve şu aşamada çok belirgin değil bişey yapmaya gerek yok bir engel teşkil etmez dedi 17 - 18 yaşına kadar daha çok belirgin olursa ameliyat edilir dedi..oğlum bir kulüpte futbol oynuyor bu durumun ona engel olmasından endişe ediyorum.. Ne yapmamız gerekir hocam nasıl bir yol izlememiz gerekiyor.. Lütfen yardımcı olabilirmisiniz.. Teşekkürler tamaravan65@gmail.com *** *** **

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Orhan Yücel
Göğüs Cerrahisi

Murat Bey, çok geçmiş olsun. Göğüs deformiteleri yaşamın ilk yıllarında kendini belli etmekle birlikte bu süreç bazen sizde olduğu gibi 15 yaşına kadar hatta 17-18 yaşına kadar uzayabilir. Ben uzun süredir cerrahi seçenekleri uygulamakla birlikte özellikle son zamanlarda cerrahi uygulamadan tedavi alternatiflerini öncelikle uyguluyorum. Bu güne kadar sonuç almadığımız olgu yok gibi. Ancak bazen düzelme hastanın istediği kadar olmaya biliyor. Bu durumdada kapalı ameliyatları öneriyorum. Ameliyatsız çözüm için en kısa sürede tecrübesi olan bir göğüs cerrahisine müracaatınızı öneririm. Hem ekonomik olarak maliyet çok az hemde hasta için ağrısın ameliyatsız bir çözüm oluyor. Sizin daha fazla beklemenizin zaman kaybı olacağını düşünüyorum. Son olarak göğüs kafesi büyümeye devam edebileceği önümüzde bir kaç yıl daha deformite büyüyecektir. Web sitesinden randevu almanız durumunda size bilgi ve tecrübe birikimle yardımcı olmaktan mutluluk duyarım Randevu Link: https://www.doktorsitesi.com/doc-dr-orhan-yucel/gogus-cerrahisi/istanbul

26 Mayıs 2020 00:21