ŞH
Soru Sahibi
20 Kasım 2018 11:27

gögüs hastalıkları

sn hocam, 2 yıla yakın rolastym combi 12/400 kullanıyorum..bir haftadır öksürükle birlikte koyu sarı renkte balgam geliyor,,bazen nefes almada öksürük oluşuyor..ardında balgam geliyor temmuz 2019 'a kadar tozu kullanma raporum var..görüş ve tavsiyenizi bekliyorum..

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Fuat Erel
Göğüs Hastalıkları , Alerji ve Göğüs Hastalıkları

İYİ GÜNLER RAPORUNUZ OLMASI O İLACI O SÜRE KADAR KULLANACAĞINIZ ANLAMINA GELMEZ. HASTALIĞINIZ ASTIM MI KOAH MI?... ASTIMLI HASTALAR BAZEN ARA DÖNEMLERDE HİÇ İLAÇ KULLANMADAN HAYATLARINI DEVAM ETTİREBİLİR. 1. SİGARA KULLANIYORMUSUNUZ? 2. İLACI KULLANMADIĞINIZ UNUTTUĞUNUZ DÖNEMLER OLUYORMU BU DURUMLARDA YAKINMALARINIZDA DEĞİŞİKLİK OLUYORMU ? SORULAR UZAR GİDER.... BİR GÖĞÜS HAST UZMANI TAKİBİNDE OLMANIZ UYGUN OLUR

21 Kasım 2018 08:59
ŞH
Soru Sahibi

TEŞEKKÜR EDERİM HOCAM..İLACI AKSATMIYORUM,SİGARAYI BIRAKALI 25 SENE OLDU, KOAH TEŞHİSİ ÜZERİNE BU TOZ VERİLDİ, BEN RAPOR BİTİMİ KONTROLE GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORDUM.. BALGAM ARTINCA GÖRÜŞ ALMAK İÇİN YAZDIM..BİLHASSA SABAHLARI ÖKSÜRÜKLE GELİYOR..KONTROLE GİTMEM GEREKİR Mİ? TEŞEKKÜRLER ...

21 Kasım 2018 09:08
Prof. Dr. Fuat Erel
Göğüs Hastalıkları , Alerji ve Göğüs Hastalıkları

SİGARA BIRAKTIĞINIZ VE İÇMEDİĞİNİZ İÇİN TEBRİK EDERİM . ŞU ANDA HASTALIK DÜZEYİNİZ NEDİR YAKINMALARINIZIN ŞİDDETİ? VE SFT DEĞERLERİNİZ OLSAYDI BİR ŞEYLER SÖYLEYEBİLİRDİK SARI YEŞİL BALGAM VARSA TİTREME ÜŞÜME GİBİ YAKINMALAR BAŞLADIYSA ANTİBİYOTİK KULLANMANIZ GEREKEBİLİR. YOKSA BOL SU TÜKETİN TEDAVİ İLE İLGİLİ OLARAK GÖĞÜS UZMANINA BAŞVURMANIZI ÖNERİRİM GEÇMİŞ OLSUN

21 Kasım 2018 09:16