27 Haziran 2021 21:28

Göğüs agrisi

Hocam benim omzumda sorun var doktora sordum manşet hasari dedi kaldırırken baya ağrı oluyo ve sesler geliyo bu ağrı kürek kemiğim boynum kolum ve sol meme kısmına da yayılıyor. Acaba memede omuz kaynaklı ağrı olur mu? Son 2 2.5 aydır göğüste ağrı var herhangi bi kitle yok dokununca özellikle göğüs kemiklerime ve göğüs altında ki kaburgalarıma dokununca ağrı artıyo. Arada sırada göğüs üç kısmında ve meme altında ki kaburgada bicak saplanmasi hissi oluyo bu agri olunca ben tabi istemsizce agri olan yere bastiriyorum o bolgede hassas olunca nokta seklinde kizariklar olusuuo hani binyeri kasiyinca olusur ya onun gibi.1.5 yıl önce ve ondan önceki.yillarda da göğüs ultrasonu yaptırdım bekarim 22 yaşındayım. Göğüsumde naşka değişiklik goremedim bunun sebebi ne olabilir sağ göğüsumde altında d dokununca ağrı var ama sol göğüsün daha belirgin. Kardiyoloji testlerim ve akciğer tomografilerim temiz. Insan ister istemez korkuyo. Sizce bunun sebebi ne olabilir ? Bide çok büyük olduğu için en ufak üstüne yattığım da ağrı çok daha artıyo

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yetkin Söyüncü
Ortopedi ve Travmatoloji

Gunaydin. Omuz agrilari kol ve göğüs on duvarına yayılabilir. Ağrının ve şikayetlerinizin sebebini tam olarak anlayabilmek için detaylı muayene ve tetkiklerinizin değerlendirilmesi gerekir. Gecmis olsun...

28 Haziran 2021 08:58