EE
Soru Sahibi
11 Ocak 2019 13:11

Göğüs agrisi

Ş.a merhaba hocam nasılsınız. Sizi netten buldum hocam önerdiler. Bende 10 aydır devam eden tanısı 15 gün önce koyulan fibromiyalji neyse o hastalık varmış 10 ayın sonunda nihayet bunun için prelica 75 mg ilaç verirler ama hiç bir faydası yok halen daha aynı dr görüştüm ilacı kullan dedi 3 ay sonra gel konuşalım sizin tavsiyeniz nedir hocam ne önerirsiniz ne yapayım bu illet hastalıktan nasıl kurtulayım yaşım daha 28 kendime bakan biriyim iş verenim. Beni en çok sol göğüs ve şirktim boynum çok rahatsız ediyor onlar olmasa takmayacam . Kalpten efor ekg eko bt ilaçlı filim çekildim hepsi temiz cıktı usandım bu hastalıktan bana yardımcı olurmusunuz hocam tsk ederim iyi çalışmalar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Mesut Onat
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba; Sizi muayene etmedim ve sadece sözlerinizle hareket edeceğim. Ancak lütfen şu dediklerimi yapmaya çalışınız. 1. Saat 23:00 te uyuyun ve 06:00 da kalkınız 2. Her sabah mutlaka 15 dk dahi olsa egzersiz yapınız 3. Haftada 3-4 gün 45 er dk spora vakit ayırın ve mümkünse plates-aletli plates-yüzme-fitness-yürüme ve koşma gibi bir aktivite yapınız 4. Sabahları kahvaltınızı ve akşam yemeklerinizi ailenizle beraber yapınız ve en az 30 dk beraber sofrada sohbet ediniz 5. Yemek sırasında televizyon ve hele haber kanallarını açmayınız, ailenizle beraber haftada 2 kez dizi değil ama film izleyiniz 6. Evde herkesin telefonlarını bir telefon köşesinde tutunuz 7. Günde en az 20 sayfa dahi olsa kitap okuyunuz Bunları yaparsanız, 1 ay sonra aradaki farkı göreceksiniz

13 Ocak 2019 09:47