DS
Soru Sahibi
2 Aralık 2020 23:07

Göğüs ağrısı ve Hemogram testi

Merhaba. Birkaç hafta önce göğüs ağrısı ve çarpıntı şikayetiyle acile müracaat ettik. Kalpten şüphelendiğimizden dolayı EKG ve efor testlerinde sorun çıkmadı, hormon testleri de normalmiş fakat kanımda Hidroksi vitamin d 16,8 düşük Magnezyum 2,27 yüksek çıktı. Hemogram testinde ise NE% 48,5 düşük PLT 147 düşük MPV 11,9 yüksek çıktı. Aynı zamanda da sola doğru 5 derece skolyozum ve boyun düzleşmem de varmış. Müzmin göğüs ağrıları boyun düzleşmesinde görülürmüş fakat kan değerlerime bakarak kanser gibi bir durum var diyebilir miyiz? 17 yaşındayım, erkeğim. Teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Sinan Demircioğlu
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Bu kan değerlerine bakarak kanser diyemeyiz. Bir hematologa başvurursanız periferik yaymanızı (kan hücrelerinize mikroskopta bakarak) inceleyerek size daha net bilgi verir.

3 Aralık 2020 00:39