İİ
Soru Sahibi
24 Temmuz 2019 23:33

göbek fıtık

Hocam Merhaba. Annem 35 yıldır bana bakıyor ben yürüyemiyorum. Anneme üzülüyorum iki defa Göbek Fıtık amaliyatı oldu ve 2 yıl sonra yaması açıldı tekrar yama koyulması gerekiyormuş. Doktorun dediğine göre kaliteli malzemenin vücut ile bağdaşmasının daha hızlı olduğunu ve yamanın açılmasının önüne geçtiğini bu sebeble yabancı yama tavsiyesinde bulundu. Kalite olarak piyasada farklı yamalar mevcut. Sizin tavsiyeniz nedir hocam? Hangi yamayı kullanmalıyız bizi aydınlatırsanız memnun olurum. teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Mehmet Kerim Şerbetci
Genel Cerrahi , Proktoloji

Karın fitiklarinin cerrahi tedavisinde fıtığın büyüklüğüne, yerine, tekrar etmesine ve hastanın kilosuna, bünyesine göre çeşitli yamalar kullanılabiliyor. Rutinde kullandigimiz yamalar çok özelliği olmayan çeşitli ebatlarda basit plastikten üretilmiş gözenekli tül gibi malzemelerdir. Bazen gerekli durumlarda farklı özellikte ve nispeten daha maliyetli yamalar kullanmak gerekebilir. Buna karar verirken hastanın durumunu iyi değerlendirmek gerekir. Geçmiş olsun.

26 Temmuz 2019 12:25