YS
Soru Sahibi
9 Aralık 2019 18:04

Laparaskopik Kasık Fıtığı Ametiyatı

Merhaba,Laparaskopik Kasık fıtığı ameliyatı yapıyormusunuz?Yaklaşık 5-6 yıl önce çift taraflı kasık fıtığı ameliyatı oldum,bir süredir sağ tarafta ağrılar hissediyorum ve birkaç gün önce dikkatli baktığımda ufak bir çıkıntı gördüm.Sanırım tek taraflı kasık fıtığı oluştu tekrardan.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Mehmet Kerim Şerbetci
Genel Cerrahi , Proktoloji

Kasık fıtığı ameliyatlarından sonra hastalık ağır kaldırma,uzun süre ayakta kalma, öksürme,ıkınma ,ağır spor yapma yada karın içi basıncını arttıran benzer sebeplere nüks edebiliyor. Tanısı fizik muayene ve usg ile kesinleştirildikten sonra ameliyat öneriyorum. Nüks yani tekrar eden kasık fıtıklarında hastalarımıza engel bir durum yoksa kapalı yöntemle kasık fıtığı ameliyatı öneriyor ve yapıyorum. Geçmiş olsun.

9 Ocak 2020 15:07