eo
Soru Sahibi
29 Şubat 2024 15:09

Gelişim

Karaciğer normal boyutlarda, düzgün konturludur. Parankim ekojenitesi homojen ve normaldir. Fokal yer kaplayıcı oluşum saptanmamıştır. Vasküler dağılım normal sınırlardadır. Safra kesesi duvar kalınlığı ve transvers çapı normaldir. Taş saptanmamıştır. İntra-ekstrahepatik safra yollarında dilatasyon izlenmemiştir. Dalak normal boyutlarda, homojen olarak izlenmektedir. Böbreküstü bezi yerleşiminde kitle gözlenmemiştir. Her iki böbreğin boyutu, yerleşimi, parankim kalınlığı ve parankim ekojenitesi normaldir.Pelvikaliektazi izlenmemiştir.Taş ya da yer kaplayıcı solid-kistik lezyon saptanmamıştır. Pankreas boyutları normaldir. Pankreasta kitlesel lezyon saptanmamıştır. Mesane normaldir. Batın içi serbest ya da loküle sıvı saptanmamıştır.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Fahrettin Uysal
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Kardiyolojisi

Bu sadece bir rapor sonucu ve değerlendirmek mümkün değildir hastayı görmeden.

29 Şubat 2024 15:32