AB
Soru Sahibi
5 Mayıs 2021 15:25

Geçmeyen sivilce

Hocam merhaba ben sivilce için ilaç tedavisi görüyorum cildimde komedan ve çene kısmımda kistik sivilce vardı 5 buçuk ay oldu ilaca başlamadan önceki çene kısmımda olan kistik sivilceler hala geçmedi deri altında hissediyorum dokunduğumda ve sağ tarafımda olan komedanlar sivilceye dönüştü geçti fakat sol yanağımdakiler henüz kusma aşamasına girmedi hala pütürler duruyor bununsebebi ne olabilir bunun kilom 58 ve 60 mg çıktık 6. Ayda

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Akne hastalığı dermatolojide en iyi ve en kalıcı tedavi yanıtı alınabilen hastalıkların başında gelmektedir. Tedavi yanıtı ve süresi bireysel farklılıklar gösterebilmektedir. Büyük sivilceler bazen patlayarak deri altına yayılabilmekte ve bu da bazen kalıcı sert bir yumrunun oluşmasına sebep olabilmektedir. Bu sadece görmeden yapılan bir yorum. Takipli doktorunuza sormanız durumunda yapacağı muayene ile sizi daha ayrıntılı bilgilendirecektir.

12 Eylül 2021 16:11