ma
Soru Sahibi
17 Aralık 2015 13:29

GEÇMEYEN PANİK ATAK

Damla Hanım merhaba, 24 yaşında bir erkeğim. Psikolojik bir bunalım atlatmaya çalışıyorum. İlk başlarda yoğun bir şekilde sürekli kendimi ölecekmiş gibi düşünüyordum ve her akşam hastaneye gidiyordum. Yeni yeni kendimi daha iyi hissediyorum, fakat en ufak bir şeyde tekrar kendimi hasta olup ölecekmişim düşüncesine kapılıyorum. Bu düşüncelerden kendimi nasıl alıkoyacağım bir türlü bilemiyorum. Fikirlerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum. Saygılarımla, Ahmet Menteşe

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Ahmet Bey, anlattığınız belirtiler anksiyete bozukluklarına işaret ediyor.Panik ataklarının olacağına ilişkin beklenti kaygısı kaçınma davranışlarınıza neden oluyordur.Fakat şuan Panik atak tanısı konulabilmesi için yeterli bir bilgi değil özetiniz.Bu sebeple geciktirmeden öncelikle bir psikiyatri uzmanına gitmenizi ve tanınızı doğru olarak öğrenmenizi daha snra ise bir uzmandan psikoterapi desteği almanızı tavisye ederim. Böyle durumlarda en etkili tedavi yöntemi ilaç+ psikoterapi olarak bilinir. Ben ve uzman ekibimiz dilediğiniz zaman hizmetinizdeyiz. Uzm.Psk.Damla KANKAYA www.psikoterap-ist.com *** *** ** 58 / *** *** **

17 Aralık 2015 13:34