YB
Soru Sahibi
17 Ocak 2019 06:24

Geçmeyen mukuslu sıvı kaka

Merhabalar kızım ikra bugün 5 aylık bizde 2,5 aydır devam eden iki gün arayla mukuslu ve sıvı kakamız mevcut gastroentoroloji bölümüne gittim ve gaita testi yaptırdım sonuç normal alerji bölümünde ise yumurta alerjisi çıktı 1,5 Aydan beri süt diyetindeyim ancak kakada değişiklik YÖK kan testi yapıldı alerji için yumurta ve süt alerjisi çıkmadı nasıl bir yol izlemeliyiz (9200 kg 72 cm boyu kilo alımı var )

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Çocuğunuzu görmeden internet aracılığı ile allerji tanısı koyup tedavi etmek pek doğru olmaz. Ancak alerjiden şüphelenildiği zaman diyete cevap alınabiliyorsa tanı doğru olabilir...aksi halde doğru değildir

18 Ocak 2019 17:59
YB
Soru Sahibi

Çok teşekkür ederim Tufan bey pazartesi günü alerji bölümü görüşmek istemişti sonuç belirli olacak bendeki diyeti bozup ikra için ek gıdaya başlanacaktı sütü sağarak veriyorum artık yetmiyor ?sonuçla ilgili tekrar görüşünüzü almak isterim

19 Ocak 2019 08:32
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Normal mama da verebilirsiniz o zaman

19 Ocak 2019 17:09
YB
Soru Sahibi

Merhabalar tufan bey özeldeki doktoruma gittim ikta için iştahsız ve uyku problemi yaşıyoruz dedim ki normalde yaptığı birşey değildi gaz sıkıntımız da YÖK diş için mi acaba diye düşünürken diş gözükmüyor idrar kültürü istedi yaptırdık bir sıkıntı çıkmadı şükür devlette alerji bölümüne gittim kandan alerjiye bakıldı sıkıntı yok sürekli takipteyiz kendisine 2 gün süreyle diyeti bıraktım değişen bişey olmadığı için dedim 2 gün sonra göğüs kısmında ufaktan sivilcelenme oldu gıdığında da aynı şekilde bunları bildirdim bana kendisi içinde 1 yumurta olacak şekilde fırında kendin bişeyler yap ve az şekilde yemeye başla 3 gün etkisini kontrol ederek ilerle dedi 7. Ayda görüşelim dedi gastroentolojiye gittim kakasının düzelmediğini söyledim kendisine de aynı sıkıntıları anlattım kendisi keçi sütünü al kendine fırında bişeyler yap dedi gene fırında olacak şekilde ( kıymayı eti sormadım) hiç birşey çıkmadı tahlilde ama ikrada neden diyeti bozunca sibilcelenme çıktı yumurtaya alerjisi vardı onun etkisinden büyük ihtimalle diyeti bozup kendi yaptığım pasta ve kurabiye yemiştim

22 Ocak 2019 18:16
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

….

1 Şubat 2019 22:44