BS
Soru Sahibi
25 Temmuz 2021 13:22

Geçmeyen Ağrı

Hocam merhaba bundan 8 ay önce bir anda sol ayağımda bir ağrı başladı.Ortopediye gittim topuk dikeni,tendinit dedi.Krem,ağrı kesici buz kullandım.Geçmedi.Sonra fizik tedaviye gittim.Düztaban dedi,tabanlık önerdi,egzersizler verdi.Yine işe yaramadı.O dönemde kışın raynaund fenomeni tarzı bir şey çıktı ayağımda.Romatolojiye gittim.ANA pozitif çıktı,diğerleri negatif çıktı.Sonra ağrılarım geçmeyince yine fizik tedaviye gittim.Mr çekildi pek bi şey çıkmadı,aşil tendınum normal çıktı,sadece tibiotalar eklemde hafif efüzyon çıktı.Sonra hilterapi yaptılar bana,o sırada sağ ayağım iyiydi ama aynı ağrılar bir anda onda da başladı.Moralim çok bozuldu,hiç iyi hissetmiyorum hocam.Ortopediye gittim,bunların hiçbiri yok sende dedi,muayene etti,en son bel fıtığı ya da ankilozan spondilit olabilir dedi.Ağrılarım artık diz,bacağa da yayıldı.Sanki bütün vücudumda ve geziyo,bıktım artık,tekrar romatolojiye gitcem tahlil için.Nolur nir fikir verin yalvarıyorum size,kapilleroskopiyi düşünüyorum.Lupus ya da ciddi nir hastalık çıkacak diye çok korkuyorum…..

0
3 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (3)
Prof. Dr. İzzet Fresko
Prof. Dr. İzzet Fresko
Dahiliye - İç Hastalıkları , Romatoloji

Telaş etmeyin. Bence de iltihaplı bir romatizma olup olmadığının araştırılması gerekli mutlaka. Bunun için bir romatoloji uzmanından randevu alın. O gerekli incelemeleri yapacaktır. Şimdiden sizden herhangi bir test istememin herhangi bir anlamı yok.

26 Temmuz 2021 08:15
BS
Soru Sahibi

Hocam merhaba ayağımdaki bu ağrıları için hangi romatizmal hastalık oluşturabilir ?Ailemde romatizmal hastalık yok.Ama ben emin değilim.Fibromiyaljiden şüpheleniyorum ama ilk başta sadece ayak ağrısıyla başladı.Sonra sağ şimdi bütün vücudumda gezici ağrı tarzında.Ama en çok ayaklarım rahatsız ediyor beni.Lomber ve ayak mr ‘ımda anlamlı bir bulgu çıkmadı.Fibromiyalji kronik diyolar.İlaçla gecebilirmiş ama gercekten ne yapacagımı bilemiyorum…

26 Temmuz 2021 14:19
Prof. Dr. İzzet Fresko
Prof. Dr. İzzet Fresko
Dahiliye - İç Hastalıkları , Romatoloji

Bunları buradan çözüm bulamayız. Lütfen sizi muayene eden hekimle karşı karşıya görüşün ve tedavi seçeneklerini konuşun.

29 Temmuz 2021 08:13
BS
Soru Sahibi

Hocam size pelvis röntgenimi atsam yorumlar mısınız ? Lütfen çok rica ediyorum…

31 Temmuz 2021 13:49
Prof. Dr. İzzet Fresko
Prof. Dr. İzzet Fresko
Dahiliye - İç Hastalıkları , Romatoloji

Yorumlayamam, bu tür değerlendirmeleri muayene ile birlikte yapmak lazım. Yoksa eksik kalır ve sakıncalı olur

4 Ağustos 2021 09:46
Prof. Dr. İzzet Fresko
Prof. Dr. İzzet Fresko Dahiliye - İç Hastalıkları , Romatoloji

Yazar toplam 2505 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Tükürük bezi biyopsisi Prof. Dr. İzzet Fresko
Tahlil sonuçları Prof. Dr. İzzet Fresko
Eritema nodozum Prof. Dr. İzzet Fresko
Fmf hastalığı Prof. Dr. İzzet Fresko
Ankilozan spondilit Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Dr. Anıl Anıl Romatoloji
Facebook Twitter Instagram Youtube