kb
Soru Sahibi
4 Aralık 2015 00:38

gece terörü ve risperdal hakkında

5yaşına yeni girmiş bir kızım var. doğduğu günden itibaren uyku problemi yaşıyorduk. 2 yaşında çocuk ve ergen ruh sağlığı doktoruna gittik. beyin mr ı vs tüm tetkikler yapıldı çok şükür bir şey çıkmadı. kızıma gece terörü teşhisi kondu. doktorumuz risperdal şurup önerdi. geceleri 0.25 mg risperdal ve yarım melatonin tablet önerdi. bir süre sonra kızım baş ağrısından şikayetçi oldu. başka bir doktora gittiğimizde hormonu kesmemizi risperdala devam etmemizi önerdi. 2 buçuk yıldır bu şurubu kullanıyoruz. benim sorum ilacın yan etkileri ve daha ne kadar devam edeceğimiz hakkında. arada sırada vermemeye çalışıyoruz ama sanki hiç birşey değişmemiş gibi gece bağırmaları ve ağlamalarıyla başbaşa kalıyoruz. diğer yandan bir sürü araştırma yaptım. ilacın çok ağır yan etkileri olduğuna dair o kadar çok yazı var ki bunlar benim gözümü korkutuyor. risperdal yerine melatonin hormonuna devam etsek aynı rahatlamayı yaşatır mı? gece terörünü sormaya dahi korkuyorum inanın. ne zaman geçecek yoksa hiç geçmeyecek mi? kızım hep bununla baş başa mı kalacak

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Öncelikle geçmiş olsun. İlaçlar hakkında bilgi ve doğru tedavi için en yakın zaman Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi uzmanına başvurmanızı öneririm.

4 Aralık 2015 17:02