DE
Soru Sahibi
29 Ekim 2020 12:54

Gebelik röntgen

Doktor hanım merhaba. Benim adet başlangıç günüm 3 ekimdi. 2 aydan beri bebek istediğimiz için o ay yumurtlama takibi de yapmıştım. Ovulasyonda yumurtlama gunu olarak 18 ekim gösterildi. 22 ekimde dayanılmaz idrar sızısı ve idrardan kan gelmesiyle urolojiye gittim. Böbrek taşından şüphelenip böbrek röntgeni çektirdi. Cipro 500 mg verdi. Egerki döllenme olduysa 3 4 veya 5 günlük olmalı. Şimdi benim korkum ya hamile kalmışsam bebeğim bu durumdan etkilenmismidir. Cevabınıza çok ihtiyacım var. Uykularım kacti hocam. Eğer hamileysem bebek etkilenmiş midir. Eğer birşey olmamış sa yani düşük felan olmazsa vücudunda anomalik veya ileride kanser olması yüksek napayım hocam. Lütfen cevabınızı bekliyorum. Saygılar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Başak Baksu
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Perinatoloji - Riskli Gebelikler

Döllenme olduysa ya hep ya hiç döneminde cipro almışsınız. Yani etkilediyse düşecek. Düşmezse birşey yapmamış. Gebe kalmaya çalışanlar doktora bunu söylemeli ki ona göre ilaç yazılsın

30 Ekim 2020 09:21