AB
Soru Sahibi
4 Eylül 2021 16:14

Gebelik ile ilgili

Son adet başlangıç tarihim 26 Temmuz' du 31 Temmuz'da bitti 8 Ağustos'ta idrar yolu enfeksiyonu sebebi ile ciprosid, üresin kullandım serum taktılar ve röntgen ile böbreğime baktılar bütün bunlardan 13 gün sonra hamile olduğumu öğrendim 26 Ağustos'ta yani. aşırı derecede korktum bu kadar erken dönemde içtiğim ilaçların bir zararı olur mu acaba ve değerlerim 105,306,958 çıktı gebelik bu aydan mı önce ki aylardan olma ihtimali var mı acaba hocam şimdiden vereceğiniz cevap için teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Alparslan Baksu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

İlaç kullandığınız dönemde henüz embriyo yerleşmemiş. Bu nedenle olumsuz etkileyemez. Ayrıca gebeliğin ilk 4 haftasında cenini olumsuz etkileyen bir etken, ceninin gelişimini durdurur.Sizin gebeliğiniz büyüyor.

12 Eylül 2021 12:32