KM
Soru Sahibi
14 Ekim 2020 09:01

Gebelik ihtimali

Merhaba hocam ilgili ve açıklayıcı cevaplarınızı okudum size bir olacak şimdiden teşekkür ederim 😊 Hocam cinsel bir ilişkim olmadı dış ortamdan tuvalet, banyo, havlu vb yerlerden hamile kalınacığını duydum fakat ihtimal vermiyorum ama son 3-4 aydır yumurtlama dönemlerim de midem mulanıyor böyle tam mide bulantısı değil de doluluk hissi oluyor adetim genel olarak düzenli fakat 2-3 erken yada geç geldiği olabiliyor ama bu yumurtlama döneminde yaşadığım mide bulantısı ve duyduğum dış ortamdan gebelik beni kuşkulandırdı bir gebelik olasılığı var mıdır adetim hep 5-6 gün sürüyor bir değişiklik olmadı 7-10 arası pet değiştiriyorum bunlarda aynı devam ediyor karnımda bariz bir şişlik yok covit19 ilaçlarını kullandım bu mide bulantısı sürekli yok ama yumurtlama dönemleri de olduğunu farkettim 3-4 aydır merak ettim yumurtlama döneminde ve adet öncesinde akıntım oluyor, bel kalça arılarım oluyor bu dönemler de biraz takıntılıyım cinsel ilişki olmadan dış ortamdan hamile kalınır mı hamile birisi 5-6 gün süren adet olurmuş merak ettim bir gebelik durumu olabilir mi dış ortamdan ve yumurtlama döneminde, adet öncesinde dikkat ettiğim şeyler normal mi yeni dikkatimi çekti

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Yakup Yalçın
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Hamile kalamaz korkmayın

14 Ekim 2020 11:31