KD
Soru Sahibi
3 Mayıs 2018 09:53

Fmf mi yoksa taşıyıcı mı?

Merhabalar hocam ben bir hastanede hemşire olarak çalışmaktayım .yeğenim 4,5 yaşında , 2-3 haftadan da az bi süre zarfında 38,5 u gören periyodik ateşleri oluyor aynı zamanda karın agrısı bulantı iştahsızlık şikayetleri de var, doktora her götürdüğümüzde Boğaz enfeksiyonu diye antibiyotik veriliyor .ama antibiyotik biter bitmez tekrarlayan ateşleri oluyor .babası fmf hastası olduğu için yeğenimde de var olacağı aklıma gelip genetiğe başvurup tahlil istedik sonuç m694v heterozigot geldi ben bunu bu hastalığın olduğunu gösteriyor diye yorumladım ama! tabi ki de emin olamıyorum yeğenim taşıyıcı mı yoksa direk hasta mı ve kolşisin tedavisini ömür boyu kullanılması mı gerek.sonuçları haftaya anca gösterebileceğimiz için şuan tedirginim cevap verirseniz çok sevinirim ,şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

gecmis olsun bu konuda cocuk nefroloji uzmanlari sizlere yardim edecektir

3 Mayıs 2018 10:06