kH
Soru Sahibi
8 Nisan 2019 01:46

Fmf mi hocam?

Hocam merhaba ben 10 gün önce karnımda ağrı ve atak şeklimde doktora gittim işte bastırdı karnıma sağ tarafı acıyodu ultrason bt çektiler ultrason normal çıktı.Bt de sağ periçikal bölgese 17mm reaktif lenf nodları izlenmektedir yazdı. ishal kabızlık yok. karında gurultu ve gaz vardı kan testini ilk gün yaptırmadım ağrımanın 2.günü yaptırdım 1 gün arayla oldum hoca akdeniz ateşinden şüphelendi sonuçlar şöyle kan tahlili; FİBRİNOJEN:380.0 CRP 42.93 SEDİMANTASYON 15 hoca 2 gün sonra tekrar gel dedi ilaç içtim flagly sonra gece ataklarım yavaş yavaş geçti sağ tarafımdaki acıda. ama şimdi yine gaz hali şiikimlik hali karnımda harektlenme kabız ishal yok. hovaö biraz uzun oldu ama tam yazayıö dedim. bidaha atak olursa gel bidaha yapalım değerin sınırda çıktı dedi. taö atağım gelmedi ama bi huzursluk var. sizce FmF miyim ateşim yoktu bu arada.İyi günler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Bünyamin Kısacık
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

MERHABA KARIN AĞRINI Z DHA ÇOK YENİ OLDUĞU İÇİN FMF TANISI KOYMAK ZOR. YENİ BİR ATAK BEKLEMEKTE FAYDA VAR. BU ARADA FMF GEN TESTİNİ YAPTIMANIZ UYGUN OALBİLİR. EĞER GEN TESTİNDE POZİTİFLİK ÇIKARSA BU TANIYA DAHA FAZLA YAKLAŞTIRACAKTIR. GEÇMİŞ OLSUN...

15 Nisan 2019 11:22