ÇS
Soru Sahibi
3 Ekim 2018 11:00

Fmf hastalığı tanisi

Doktor bey merhaba erkek arkadasim ateş ve karın ağrısıyla hastaneye gitti fmf den şüphe duyuldu ve gen testi yapıldı sonuçta ekzon 10 da p.M694v heterzigot Yine ekzon 10 da p.K695 R heterzigot otozomal resesif Yaziyor .. Doktorumuz suan ızinli bizde araştırmaya girdik ...rica etsem bize bu sonucları bize yorumlar mısınız Birde bulaşıcı olmadığını duyduk yalnız çocuğa geçme durumu varmış bu rahatsızlığın bizim sonuçlar için de geçerli mi bu durum

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Bünyamin Kısacık
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

MERHABA bu gen testi ve yakınmaları FMF ile uyumlu duruyor. Tedavi başlanması gerekir. Tedavi sonrası ilaçalrını düzenli kullanıp, düzenli takibi büyük önem taşımaktadır. geçmiş olsun

5 Ekim 2018 08:58