ks
Soru Sahibi
12 Kasım 2018 10:35

fmf - gebelik

Hocam merhaba , eşim 6 haftalik hamile. Fmf hastasi. Günde 3 defa kolsin almakta. Hamilelik süresince kolsine devam etmeli mi?yoksa birakmali mi ? Dahiliye ve kadin dogum doktorlari da tererddutte kaldilar. Dahiliyeci gebeliğin ilk 3 ayında kolsine devam etmesini tavsiye etmem dedi. Romatologa sorun dedi Ne önerirsiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Mesut Onat
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Kolşisin gebeliğin tamamında ve süt verirken aksatmadan kullanabileceğiniz bir ilaçtır ve hastalarımızda ilacı kesmemekteyiz.

21 Kasım 2018 04:50