DC
Soru Sahibi
11 Mayıs 2017 19:06

Fmf akdeniz atesi

Hocam İyi Günler,Hocam cocugum 2 yasinda ve devamli karin agrisi eklem agrilari ve atesi cikiyor aldeniz atesi dediler.size e posta veya whatsapp ile butun sonuclari yollasak bakabilirmisiniz hocam39 40° kan tahlili filan yaptik fmf tahlili sonuclarda (hastanin periferik kan orneginden elde edilen dna'da yapilan mefv geni ekzon 2,3,5,10 bolgelerini iceren hedef mutasyon tayini sonucunda heterozigot R202Q ve M694V mutasyonları saptanmistir) cikti. Bu konuda bilgi verirmisiniz hocam bulundugumuz ilde hemotoloji ya bu dalara bakacak doktor yok uzak yere gitmek icinde maddi imkan el vermiyor bu konuda bizi bilgilendirirseniz bu hastalik icin duamizi almis olursunuz tedavi gerektiren bir hastalik mi gittigimiz doktor ilac filanda vermedi,kolşisin ilac bu hastaliga iyimis bizde kullanabilirmiyiz bilgi verirseniz seviniriz hocam iyi gunler.

1 cevap
Cevaplar (1)

bu sonuclara gore cocugunuzda fmf hastaligi var gorunuyor ancak bu konuda lütfen cocuk hastaliklari uzmani ya da nefrolog bir meslektasimdan bilgi aliniz

12 Mayıs 2017 13:28