ÖH
Soru Sahibi
5 Ekim 2018 09:16

fmf ailevi akdeniz ateşi

hocam ben fmf hastasıyım artık ağrılarım çoğaldı her hafta nöbetim oluyor psikolojim bozuldu kullandığım haplar fayda vermiyor.size ulaşmak istiyorum *** *** ** turgutluda ikamet ediyorum sigortalıyım yardımcı olursanız sevinirim..

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Tolga Enver Yücetürk
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Günaydın Halil Bey, Bazen, az orandaki hastamızda FMF hastalığında standart olarak kullanılan tedaviler işe yaramayabilir. Bu noktada tedavinin daha yeni bazı ilaçlarla değiştirilmesi gündeme gelir. Ancak bu ilaçlar hem pahalı hem de sağlık bakanlığı takibinde verilen ilaçlar olduğu için bu noktada sgk bağlantısı olan bir üniversite veya eğitim araştırma hastanesinden bir Romatoloji uzmanı ile görüşmeniz daha doğru olacaktır.

5 Ekim 2018 10:51