se
Soru Sahibi
21 Temmuz 2018 09:05

Fibromiyalji

İyi günler hocam ben gülseren fibromiyalji ve diz kapaklarım ve kuyruk sokumumda kireçleme teşhisi konuldu perge adında 75 mg bir ilaç verildi fakat ilaç çok aşırı yan etki dotorum ısrarla bunu kulanmamı başka yolu olmadığını söylüyor. Başka tedavisi yok mu gerçekten yardımcı olursanız çok mutlu olacağım ağrılarım gün geçtikçe artıyor çünkü. Şimdiden teşekkür ederim..

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Kullandığınız ilaç fibromyaljinin bütün dünyada kullanılan standart ilaçlarından biridir. Kaşıntı yapıyorsa günde iki tane alıyorsanız bire düşürün. O da sorunu çözmez ise doktorunuzla temas edin ki ilacınızı değiştirsin. Fibromyaljide kullanılabilecek başka ilaçlar da var.

21 Temmuz 2018 09:59