YD
Soru Sahibi
13 Haziran 2018 22:58

Fetal dna sonucum riskli

Hocam mrb.15haftalik gebeligim var ikili testim riskli ciktigi icin genetik test yapridim.sonucta dup(18q12.1,5.14M)-M yuksek risk yaziyor.ne gibi bir hastaliktir bu.kesinmidir.ne yapmam gerek.bebegime ne olabilir.gebeligimi sonlandirmalimiyim.cvc yaptirsam sonuc kesinlesirmi.ilginiz icin teşekkürker....

5 cevap
Cevaplar (5)

Mutlaka cvs veya amniyosentez yaptırın Usg nasıl peki

14 Haziran 2018 18:18

Mutlaka cvs veya amniyosentez yaptırın Usg nasıl peki

14 Haziran 2018 18:19

Mutlaka cvs veya amniyosentez yaptırın Usg nasıl peki

14 Haziran 2018 18:20
YD
Soru Sahibi

Hocam renkli usg durumunda herhangibir bulgu goremedi prof.dr.bu bulgu fetal dna niffty de çıktı.ve dun amniyosentez alındı.amniyosentez temiz çıkarsa bu bulgu yokmudur.hala şüphe durumu var mıdır.kafamda çok soru var yani kesin sonucu amniyosentez verir mi.önceki tahlillerin sonucunu amniyosentez çürütür mü.Teşekkürler...

19 Haziran 2018 14:24

amniyosentez sonucunda sitogenetik ve array kesin bir sonuc verecektir

19 Haziran 2018 16:03
YD
Soru Sahibi

Hocam.şunu merak ediyorum aynı soru diyeceksiniz ama.dup 18q diye çıkan sonuç.amniyosentezde de bakiliyormu.ya sadece kanda bayıldıysa.aslında var ama amniyosentezde gorulmezse diye endişem.bana buna göre açıklama yaparmisiniz.yani amniyosentez daha da ayrintilimi oluyor.zaten fetal dna da bakilan amniyosentezde de bakiliyormu.......tesekkurler

21 Haziran 2018 13:41

ilk test hatali sonuc verebildigi icin diger testler yapğiliyor eger normal cikarsa ve dedigim sekilde yapilirsa normal oldugu anlasilacaktir bu konuda yuz yuze bir genetik uzmani ile gorusmenizi oneririm

21 Haziran 2018 15:47
YD
Soru Sahibi

Hocam mrb.uzun sureli hucre kulturu yöntemi.sitogenetik labaratuarı sonuç.amniyotik sıvı hucre kulturu yontemi ile incelenmiştir.Gtg bantlama ile yapılan kromozom analizi sonucu saptanan karyotip normal bulunmuştur.bu sonuç submikriskobik kromozom aberasyonlarini.Dnadaki tek gen defektlerini ve nadir mozaikligi dislamamaktadir.yaziyor.sonucta birsey varmi.bu yontemle fetal dnada bulunan bulgu gorunur mu.teşekkürler.

10 Temmuz 2018 00:13

Bu sonuc normal gorunmekle beraber array cgh testini de yaptırmanızı oneririm

10 Temmuz 2018 19:02
YD
Soru Sahibi

Hocam universitede amniyosentezim yapilmis ve universitedeki genetik uzmanlarinin hepsi de sizin gibi dusunuyor.labaratuari arayip alikoydugu ornegi istediler.fleks vardedi.bugun hemen ozel bir sirket araciligi ile ankaraya gonderecegiz.kac gunde sonucu cikar ve 19 haziranda alinmisti bu amniyosentez eski oldugu icin sorun olurmu.kac gunde cıkar.suan 19 haftalik gebeligim.tesekkurler

11 Temmuz 2018 00:21

calisma uzun surmez ama calisacak laboratuvarin eiindeki ornek sayisina ve tekrar edip etmeyecegine bagli olarak degisebilir

11 Temmuz 2018 08:34