KA
Soru Sahibi
13 Haziran 2011 18:32

Eşim hamile.33+2 haftalık ağırlığı1918gr gittiğimiz doktorumuz 10 günlük ge

Eşim hamile.33+2 haftalık ağırlığı1918gr gittiğimiz doktorumuz 10 günlük gerlik var dedi, sınırın iki hafta olduğunu biliyoruz.. Bu konuyla ilgili çok şeyler okuduk. Daha önce 2000gr doğan çocuğumuzu kaybettik, bunada bir şeyler olacak diye korkular yaşıyoruz.. ilk çocuğumuz 2350gr. ikinci çocuğumuz 2850gr doğmuştu. 2000gr doğan çocuğumuzda galiba genetik sorunlar da vardı. İkisi normal bu sezeryanla doğmuştu.Çocuk şu anda bir hafta önce dönmüş. Anne karnında çocuğun hareketleri gayet sık ve güçlü. Şu an için korkmamız gereken bir durum var mı? Hamileliğe bağlı şeker var, onu diyetle kontrol altına aldık. 31+2 haftalıkken 1548gr AC 252mm idi.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Serkan Kumbasar
Kadın Hastalıkları ve Doğum

suna an itibarıyala korkulacak bir durum yok gibi gözüküyor..çoçuk kilosunu asıl 32 haftadan sonra almaya başlar..bu su anlama geliyor..hafta da 250 gr alması lazım..2 haftada bir usg takibi ve çoçugun suyuna bakılacak..normal gidisat varsa bir sey yapılmaz..eger gerilik artıtığı saptanırsa uterin arter dopplerine bakılması lazım..oda ancak üniversitede yapılır... kısacası sık usg takibi yapılacak..ona göre gerilik artarsa ileri tetkik ve teda i düzenlenir

17 Haziran 2011 16:24