ÖH
Soru Sahibi
30 Kasım 2018 22:56

Erken adet

Hocam merhaba ben 20 yaşında bir bayanım bugune kadar her ay cok duzenli ve zamaninda adet oldum fakat geçen ay adetim 1 gün önce geldi ve normalde yaşadığım adet sorunlarının hiç birini yaşamadım normalde göğüs hassasiyeti hafif bir karın ağrısı yaşarım fakat bu ay adetim 4 gün erken geldi normalde bir ay 3ğnde geliyorsa diğer ay 1 inde gelir bu ay 4ünde gelmeisni beklerken 30unda adet oldum çok takıntılı bir yapım var ve en son temmuz ayında bir kadın doğum uzmanına muayne olmuştum sizce bu önemli bir konumu yoksa adet düzenim deişiyor olabilirmi tekrar bir doktora muayne olmalıyım cevabınız için teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Teksen Çamlıbel
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhabalar bu kadar ufak değişiklikler bir sorun yaratmaz. 21 günle 35 gün arası normal kabul edebiliriz. Ama 20 , 21 güne düşerse adet arası o zaman doktorunuzla görüşebilirsiniz.Biz doktorlar gebeliğin başlangıcını son adetin ilk günü olarak kabul edip ona göre haftaları sayarız. Bu bize sadece matematiksel kolaylık sağlıyor

25 Aralık 2018 10:02