ÇM
Soru Sahibi
12 Temmuz 2019 01:14

Epididimit

Merhabalar hocam. Bundan iki ay önce testislerimde şişlik ve acı başlamıştı. Acı olduğu zamanlarda bir defa mastürbasyon yaparken de sıkışma tarzı bir acı hissetmiştim . Normal zamanda da sık sık acıyordu ,iki hafta kadar sürdü fakat şu an geçti. Randevu tarihlerinden dolayı ancak şu an ultrason çekilebildi ve sonuç ; ' 'Her iki testis normal lokalizasyon ve boyutlarda olup parankimi homojen görünümdedir Sol epididimde boyut artışı ve hafif heterojenite , sağ epididimde hafif boyut artışı ve eko azalması izlenmiştir (epididimit?) Her iki tunika vaginalis yaprakları arasında patoloji sıvı koleksiyonu saptanmamıştır.' Şeklinde belirtildi . Bu durumda ne yapmam gerekir ve bu durum ileride kısırlık gibi bir probleme sebep olabilir mı? Teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Hafif bir iltihap var, kısırlıkla ilgisi yok. İlaç tedavisi gerekebilir. Bir üroloji uzmanına muayene olmanızı öneririm

12 Temmuz 2019 09:33