ÖÜ
Soru Sahibi
4 Temmuz 2014 23:06

enjeksiyon sonrası ağrı

Merhabalar hocam. Bronşit teşhisi sonrası 10 adet cefamezin aldım. Şu an 5. enjeksiyondayım, ancak iğnelerin yapıldığı yerler, yani kalçamın üst kısımları çok ağrıyor ve ne üstüne oturabiliyorum, ne de sırt üstü yatarken sağıma soluma dönebiliyorum, ağrıyor. Birde hocam ampulun bir tanesi asistan,stajer sağlık meslek öğrencisi tarafından yapıldı hastanede ve kızcağız ampulu kıramadı, biraz güç kullandı ve ampulun baş tarafı elinde parçalandı, daha sonra o kırık ampülün ilacı enjekte edildi. enjektör cam parçası çekmiş olabilir mi? Böyle bir durumda risk,tehlike var mıdır?

0
1 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Nurettin Lüleci
Prof. Dr. Nurettin Lüleci
Anestezi ve Reanimasyon , Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)

zamana bırakın sorun olmaz . enjeksiyon yapılan bölgede şişlik kızarıklık duruk yerde ağrı gibi belirtilerin hepsi varsa doktorunuza danışın, geçmiş olsun

6 Temmuz 2014 13:10
Prof. Dr. Nurettin Lüleci
Prof. Dr. Nurettin Lüleci Anestezi ve Reanimasyon , Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)

Yazar toplam 977 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Radyoferekans Prof. Dr. Nurettin Lüleci
Pudendal ve impar ganglion Prof. Dr. Nurettin Lüleci
Akciğer ca Prof. Dr. Nurettin Lüleci
Fıtık amaliyatı Prof. Dr. Nurettin Lüleci
Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon) İle İlgili Diğer Uzmanlar
Dr. Dostali Aliyev Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)
Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Emin Sönmez Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)
Prof. Dr. Serbülent Gökhan Beyaz Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)
Uzm. Dr. Mesut Bakır Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)
Doç. Dr. Cevdet Düger Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)
Facebook Twitter Instagram Youtube