OU
Soru Sahibi
10 Haziran 2021 08:53

EMG sonucu

Hocam saygılarımı sunuyorum Als korkusu var bende emg çekildim dilde küçük seğirmelerim oluyor dışarı çıkarınca vücudumda da oluyordu 2aydir anksiyete var bende ve boyun düzleşmesi vardı yıllar önce sinir sıkışması da vardı boynumda nörolojiye gittim kan tahlili temiz cıktı İgneli EMG sonucu sağ peroneal sinir uyartilmamistir. Iğne emg de edb yanıtı yoktur diğer sinir ve kaslara ait elektrofizyolojik bulgular normal saptanmıştır. Sağ peroneal nöropati olarak 2ay sonra emg takibi önerilir yazıyor. Als ile bağlantısı varmı sonucun bel mr istendi kafama takılıyor hocam als ile ilgisi varmı sonucun korkuyorum

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Fethi İdiman
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Geçmiş olsun. Sözünü ettiğiniz EMG bulgularının ALS ile hiçbir ilgisi yok.

10 Haziran 2021 10:49