ep
Soru Sahibi
17 Kasım 2020 00:03

El bileği sesleri

Hocam merhaba ben daha önceden sol el bileğimde burkulma yaşamıştım bu olay 2 yıl önce oldu o burkulma dan sonra el bileğimden her harekette çıt çıt tıkırtı kireçlenme gibi sesler gelmeye başladı ama parmak çıtlaması gibi değil hareket ettirince kemikler birbirine vuruyor ve çıt çıt tıkır tıkır ses çıkarıyor sürekli. Doktora gittim emar ve röntgen çekildi ama hiçbir sorun görülmedi ama bileğimi dairesel çevirdiğimde ve aşağı yukarı oynattığımda çıt çıt tıkırtı sesler geliyor ve bileğimi aşağı büküp üstüne bastırdığımda hışır hışır gıcır gıcır eklemlerin sürtünme sesleri geliyor bu sesler kalıcı mı geçmez mi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ahmet Savran
Ortopedi ve Travmatoloji , El Cerrahisi ve Mikrocerrahi

Pınar hanım merhaba, sadece tarifinizle ne yazık ki kalıcı veya geçici birşeydir deme imkanımız bilimsel olarak yok ne yazık ki. Olası tanılar için bir el cerrahına görünmenizi öneririm. Geçmiş olsun.

17 Kasım 2020 09:15