AM
Soru Sahibi
4 Kasım 2022 21:27

Eko

Asendan aorta dılate (40 mm) Bazal septum hafıf hıpertrofık (12 mm) Svdd evre 1 Ty(mın-1), my(1-2) Hafıf pulmoner hıpertansıyon. Antero septumda mıyokardıyal brıdge ıle uyumlu görüntü. Hocam merhabalar..Bu eko anneme ait.Kendisinde aort anevrizması var.Bu ekoda aort anevrizması sorunundan başka sorunlarda görünüyormu acaba ?Birde Bu svdd evre 1 ne demek oluyor.Kalp yetmezliğimi ile ilgili acaba ?Değerlendirmeniz için teşekkür ederim...

1 cevap
Cevaplar (1)

Aktardığınız veriler içinde şu an merak edecek düzeyde sorun yok. Yaşa bağlı ve burada uzun bahsedemeyeceğim ufak detaylar var. Yılda bir kontrolü uygun. Selamlar..

7 Kasım 2022 20:28