em
Soru Sahibi
19 Eylül 2019 11:38

eklem kūtlemeleri snapping hipp

hocam benim būtūn vūcudumdan kūtleme kıtlama çıtlama sesleri geliyo boyun,çene,kulaklarim,omuz,el,bilek,diz,kalcam heryerimden gelmeye basladi ağrısı yok 22 yasindayim romatizma olabilirmi sebebi nedir bide ayriyetten kalca atlamasi teshisi koydum kendime iki kalcamda atliyor(ağrısız )elimi koydugum zaman daha.belirgin hissediyorum ne yapmam lazim

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Müren Mutlu
Ortopedi ve Travmatoloji

Bazı insanların eklem gevseklikleri olabiliyor. Eklemlerden ses gelmesi bir hastalık belirtisi değil. Ancak bu gevşekliğe bağlı eklem çıkışları olursa müdahale etmek lazım. Bence siz bir fizik tedavi uzmanına muayene olun. O sizi yönlendirir. Geçmiş olsun.

19 Eylül 2019 12:17