Öa
Soru Sahibi
21 Haziran 2019 06:52

Eklem Ağrısı (omuz ve boyun)

Hocam iyi günler iyi çalışmalar Nasılsıniz iyisinizdir umarım. Hocam Boyun Mr inda SERVİKAL MR İNCELEMESİNDE ; Servikal lordoz doğaldır. Kemik yapılarda dejeneratif değişiklikle izlenmiştir. İntervertebral disklerde sinyal kaybı izlendi. C3-C4, C4-C5, C5-C6, C6-C7 posterior disk kabarıklaşması izlenmiştir. Santral spinal kanal normal genişliktedir. Servikal spinal kord normal kalınlık ve sinyal özelliğindedir. Paravertebral yumuşak dokular inceleme alanı dahilinde normaldir. Şeklinde ;omuz Mr ında ise Sol OMUZ MR İNCELEMESİNDE ; Akromio-klavikuler eklemde artroz izlendi Supraspinatus tendonunda ödeme ait sinyal artışı ve effüzyon izlendi Bisepstendonu normal oluğunda yer almaktadır. Subluksasyon saptanmadı. Rotatorcufftendonlarıintakt olup normal kalınlık ve sinyal intensitesinde izlenmektedir. Patolojik sinyal artışı saptanmadı. Kesit alanlarına giren periartiküler yumuşak dokular ve kemik yapılara ait patoloji saptanmadı Şeklinde Mr sonuçları çıktı bunları yorumlayabilir misiniz? Ayrıca bana tavsiyeleriniz nelerdir? Şimdiden teşekkürler selam ve dua ile allaha emanet olunuz

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Salih MARANGOZ
Ortopedi ve Travmatoloji , Çocuk Ortopedisi

Sadece MR raporu bulgularına göre yorum yapmak yanıltıcı olabilir. Muayene olmanızı öneririm.

1 Temmuz 2019 21:42