ÇF
Soru Sahibi
26 Kasım 2007 21:50

doktor bey ben 5 hatalık hamileyem.hamileleiğmin farkında değildim ve yakla

doktor bey ben 5 hatalık hamileyem.hamileleiğmin farkında değildim ve yaklaşık bebek 4 haftalık olana dek deprasan ilaçları kullandım anafralin ve solian.anafralinden 6 adet soliandan 3adet almışım .doktorum 5 haftalık gebeliklerde bu ilaçların bir etkisi olmayacagını ve ya hep ya hiç kuralı olduğunu yani yaşarsa yüzde doksan sağlam olur sağlam olmazsa kesin kalp atışının olmayacağını söyledi.ama yinede çok endişeliyim sizce bebeğim zarar gördümü önerebilceğiniz testler var mı teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Hüseyin Baş
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba Funda Hanım, Doktorunuzun söylediklerine katılıyorum. Ancak ben başka birşey hatırlatmak isityorum. Çocuğunuz var veya yok bilmiyorum. Çok d a farketmiyecek, siz antideprasan kullanıyorsanız zaten anne olmaya yada yeniden anne olmaya hazır değilsiniz demektir. Kaldıki hamilelik depresyon arttırabilir. Bu nedenle plansız, programsız bir gebelikse sonlandırmanızı öneririm. Şimdi hamile olduğunuza göre istediğiniz, hazır olduğunuz zamanda hamile kalabilirsiniz demektir. Bu yönle değerlendirmenizi öneririm. Kararınız ne olursa olsun saygı duyarız. Sevgiler...

28 Kasım 2007 14:01